Kryzys światowy a humanizm buddyjski. John Crook

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 7.06 (przerwa urlopowa)
Cena: 46,00 zł 46.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Oto, co o tej wyjątkowej książce - "Kryzys światowy a humanizm buddyjski. Ostateczna rozgrywka: upadek albo odnowa cywilizacji"- piszą uznani autorzy:

 

Ta błyskotliwa, bardzo aktualna praca Johna Crooka stanowi syntezę jego życia, poświęconego pracy naukowo-badawczej, refleksji filozoficznej oraz praktyce buddyjskiej. Kryzys światowy a humanizm to lektura obowiązkowa dla każdego, kto się zastanawia nad pochodzeniem ludzkości i nad przyszłością, ku której ona obecnie zmierza.

/Stephen Batchelor/

 

Fascynujące i sugestywne studium, które ujawnia naturalne punkty styczności między myślą buddyjską a nauką o ewolucji oraz pokazuje, że naukowy sposób myślenia może i powinien wzbogacać i współkształtować nasze przeżywanie życia. Łącząc gruntowną wiedzę o teorii ewolucji z dogłębnym poznaniem filozofii buddyjskiej, John Crook przedstawia żarliwą krytykę rozpowszechnionych dziś poglądów na rzeczywistość, a co ważniejsze, wskazuje drogę do bardziej ludzkich, budzących nadzieję i satysfakcjonujących relacji ze światem.

/Louise Barrett/

 

 

John Hurrell Crook

doktor nauk humanistycznych i przyrodniczych, związany z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Bristolskiego (Anglia), był jednym z pionierów socjoekologii oraz psychologii ewolucyjnej. Przez wiele lat prowadził wspólnie z kolegami po fachu badania terenowe nad zachowaniem ptaków, zwierząt naczelnych oraz populacji ludzkich w Afryce i Indiach. W roku 1977 rozpoczął studia nad systemem społecznym oraz ludową psychiatrią mieszkańców Ladakhu w buddyjskiej części Himalajów. 

Do napisania tej książki zainspirowały go właśnie te badania w połączeniu z intensywną, osobistą praktyką buddyzmu chan (zen) pod kierunkiem mistrza Szeng-jena, założyciela ośrodka Dharma Drum Mountain na Tajwanie i w Nowym Jorku.

Był pierwszym europejskim spadkobiercą Dharmy mistrza Szeng-jena oraz nauczycielem działającym w ramach Western Chan Fellowship.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Dlaczego warto kupować w Madrosc.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl