Stulecie Willigisa. Biografia duchowa Willigisa Jägera, benedyktyna i mistrza zen. Alexander Poraj-Żakiej
Opis
Kupując książki w naszej księgarni wspierasz działalność Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu. Zobacz na co przeznaczamy te środki i dlaczego ceny naszych książek są okładkowe.
więcej
Przed Wami książka wyjątkowa - napisana zaraz po śmierci Willigisa Jägera przez jednego z jego uczniów, współpracowników, ale przede wszystkim przez przyjaciela - Alexandra Poraj-Żakieja, mistrza zen i następcę Willigisa w linii zen Pusta Chmura.
To niezwykła biografia - zaskakująca i wzruszająca, także dla tych, którzy znali jej bohatera osobiście, czyli Willigisa, jak i znają autora, Alexandra.
"Stulecie Willigisa" jest osobistym pożegnaniem Alexandra ze swoim mistrzem, nauczycielem, towarzyszem Drogi.
Dla nas, czytelników, to okazja do zagłębienie się w biografię duchową niezwykłej osobowości, jaką bez wątpienia był Willigis, zarówno mnich zen, jak i benedyktyn. Dla polskiego czytelnika był on znany także jako autor bestsellerów “Fala jest morzem” oraz “Życie nigdy się nie kończy”.
Książka przybliża nie tylko motywacje, refleksje i kierunek działań Willigisa Jägera, ale także - dzięki wnikliwości i bliskiemu kontaktowi autora ze swoim mistrzem - pokazuje nam tak naprawdę, co to znaczy żyć w zgodzie ze sobą, ze swoimi przekonaniami, jak wiele jesteśmy wtedy w stanie poświęcić.
To biografia duchowa człowieka, który żył według tego, co jest.
Dla czytelnika zainteresowanego religią, to także okazja przyjrzenia się, jak następowały w Kościele Katolickim różnego rodzaju zmiany, które doprowadziły do osłabienia pozycji Kościoła w XXI wieku.
Dla Willigisa podróż dobiegła końca. Dla nas trwa.
Ta książka może być dla cenną inspiracją na dalszej Drodze dla wielu z nas.
Recenzje:
Otrzymujesz książkę piękną i pożyteczną. Książkę o człowieku, o jego tajemnicy, o jego duchu. Ten człowiek to Willigis Jäger. Ale także jej autor Alexander Poraj-Żakiej. Ale także ty.
Ludzie poszukują ducha, ale natchnień nie znajdują, lub coraz rzadziej oczekują znaleźć, w kościołach, synagogach, meczetach, sangach.
Ostatnie czasy nauczyły nas rozdzielać duchowość od religijności. Ale nie pozbawiły oczekiwań, wyobrażeń i obaw na temat jednej i drugiej.
/Bogdan Białek/
Śledzimy wraz z autorem kolejne etapy duchowej podróży Willigisa Jägera. Od dogmatów wiary ku głębokiemu doświadczeniu i pełnej otwartości.
Fascynujące dochodzenie prawdy...
/Manana Chyb, autorka „Czasu przebudzeń”,
założycielka Wydawnictwa To Co Jest/
Na rynku idei jest wiele duchowych potraw.
Możemy je kosztować i łączyć w wyjątkowe posiłki zaspokajając osobiste potrzeby.
Smak przypraw zen trafił na podniebienie benedyktyńskiego mnicha, wniknął w mistyczną głębię
chrześcijaństwa, przemienił wnętrze Willigisa i okrasił jego duchową podróż.
Wejdź na ścieżkę mistrza zen i zaserwuj sobie świeże podejście do Boga, sensu życia i własnego „ja".
/dr hab. Piotr Lorek, prof. EWST/
Przygotujmy się na najlepsze. Ta książka - biografia Willigisa Jagera napisana po jego śmierci przez przyjaciela, - to fascynujące i wzruszające resume duchowej drogi. Mogłaby być biografią każdej i każdego z nas – podróżą od religijnego wyobrażenia boga do jedności życia.
Stulecie Willigisa dobiegło końca. Moje trzy dekady z nim pozostaną we mnie. Jego książki pomazane kolorowymi flamastrami w wykrzykniki, ptaszki, podkreślenia i znaki zapytania – do namysłu i kontemplacji w samotności, ale też do dyskusji i publicznych dociekań. Pamiętam parujące głowy i poruszone serca. Recenzje pisane jednym oddechem.
„Mój” Willigis to celebrowanie życia, biesiada z chlebem i winem, czyli miłosne tego życia spełnienie. To sens odnaleziony w codzienności. Słodycz ciszy. Świecka duchowość, która jest objawieniem dla tych z nas, którzy odeszli od kościołów, religijnych instytucji, autorytetów i rytuałów. Głębia prostoty – coś w sam raz dla naszego barwnego i tak różnorodnego świata XXI wieku.
„Będzie to stulecie mistyki i metafizyki” – zapowiedział Willigis. Jakaż cudowna perspektywa!
/Renata Arendt-Dziurdzikowska, dziennikarka, certyfikowana coach, autorka książek. Pełna recenzja książki autorstwa Renaty A.D.
Wydawcą jest Fundacja Mądrość Wschodu i Zachodu, założona przez Willigisa Jägera. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na realizację celów statutowych fundacji.
O autorze:
Alexander Poraj-Żakiej- mistrz zen, dr teologii, trener, mentor i doradca biznesu. Następca Willigisa Jaegera. Dyrektor Centrum Uważności i Medytacji Benediktushof w Niemczech.
Współzałożyciel trzech Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu: w Niemczech, Hiszpanii i w Polsce. Prowadzi warsztaty i wykłady w całej Europie.
Autor wielu książek. W Polsce wydano:
”Rozmowy o codzienności” (wspólnie z W. Jagerem),
“Zen w codzienności”,
“Wprowadzenie do zen”
"JEST*365 Cytaty na każdy dzień".
Dostępne TUTAJ .
Ojciec dwóch córek.
Dane szczegółowe:
oprawa twarda z obwolutą
ilość stron 217
zdjęcia
ZENobiusz
Piękne życia, ważna osoba w poszerzeniu doświadczenia i wiedzy na temat zen w Europie Zachodniej. Uwiodła mnie jego pierwsza książka "Fala jest morzem". Wskazała mi nowy kierunek w moich poszukiwaniach duchowych. Powróciłem wiec chętnie do tej historii opisanej zreszta z pierwszej ręki.