Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 120,00 zł.

Pakiet JUDITH VIORST

Dostępność: brak towaru
Cena: 145,00 zł 145.00
ilość szt.
Zyskujesz 100 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Judith Viorst –

amerykańska pisarka i dziennikarka. Autorka książek dla dzieci (m. in. Alexander and the TerribleHorribleNo GoodVery Bad Day) i dorosłych (m. in. To, co musimy utracić i Małżeństwo dla zaawansowanych). Wydała kilka tomików wierszy. Absolwentka Waszyngtońskiego Instytutu Psychoanalizy oraz Uniwersytetu Rutgersa. Jej książka To, co musimy utracić, wydana w 1986 roku, utrzymywała się przez prawie dwa lata na liście bestsellerów „The New York Timesa”.

 

Tytuły pakietu:

"Małżeństwo dla zaawansowanych". Judith Viorst

Małżeństwo jest dla dorosłych, ale bardzo niewielu z nas wstępuje w związek małżeński jako ludzie dojrzali. Dojrzewanie wymaga czasu i jest trudne, a dla niektórych – nieosiągalne. Jednak małżeństwo, choć bywa najbardziej irytującą z relacji międzyludzkich, może również stanowić motor naszego rozwoju. Godząc się w taki czy inny sposób z rozczarowaniami, wymogami i zadziwiającymi zawiłościami codziennego życia małżeńskiego, możemy stworzyć – i wcale nie ma tu wewnętrznej sprzeczności – małżeństwo dojrzałe.

/Judith Viorst/

 

Autorka rozprawia się z mitami dotyczącymi m.in.:

• rywalizacji małżeńskiej,

• zwyczajów panujących w małżeństwach,

• seksu małżeńskiego (a także pozamałżeńskiego),

• sporów małżeńskich i przeprosin,

• tego, co dzieci robią z małżeństwem, ale także dla małżeństwa,

• nudy i szczęścia codziennego życia małżeńskiego.

 

Judith Viorst napisała książkę dla małżonków, którzy, choć czasem wzajemnie się ranią i rozczarowują, chcą pozostać razem. Jest przeznaczona zarówno dla nowożeńców, jak i dla małżonków-weteranów. Kieruje swoje słowa do par, które zdają sobie sprawę z tego, że małżeństwo nie zawsze jest darem niebios i niekiedy może być piekłem na Ziemi, jeśli jednak mąż i żona w końcu wszystko sobie poukładają, to warto przez to wspólnie przejść.

 

"To, co musimy utracić". Judith Viorst

O tym, jak strata, która jest w naszym życiu nieunikniona, wzmacnia nas i zmienia.

Doświadczenie straty towarzyszy nam w życiu bardzo często. Strata to nie tylko śmierć najbliższych, ale również rozłąka i rozstanie z tymi, których kochamy, świadoma i nieświadoma utrata romantycznych marzeń oraz niemożliwych do spełnienia oczekiwań, a także zaakceptowanie tego, co nieuniknione.

Judith Viorst w swojej klasycznej książce dowodzi, że doświadczamy straty:

• już w momencie narodzin, gdy opuszczamy ciało matki, przestając być jej częścią i stopniowo stając się oddzielnym „ja”,

• gdy uświadamiamy sobie, że nasza władza i możliwości są ograniczone i że musimy ustąpić przed tym, co zakazane i co niemożliwe do spełnienia,

• gdy musimy zrezygnować z marzeń o idealnych związkach między ludźmi i zastąpić je naszą rzeczywistością więzi niedoskonałych,

• w drugiej połowie naszego życia, gdy ostatecznie rozumiemy, jak kruche ono jest, i przyjmujemy do wiadomości, że wszystko ma swój kres.

Autorka przekonuje, że radzenie sobie z naszymi stratami pomoże nam wzmocnić się emocjonalnie i psychicznie.

Uświadomienie sobie, w jaki sposób strata ukształtowała nasze życie, może stać się początkiem mądrej i rodzącej nadzieję zmiany.

 

Mądrość jest zwykle zdobywana kosztem wielkiego bólu, ale Judith Viorst napisała tę książkę tak dowcipnie i tak dobrze, że czyni nas mądrymi prawie bezboleśnie. To, co musimy utracić to wspaniała książka”.

/Harold S. Kushner, autor książki Kiedy złe rzeczy zdarzają się dobrym ludziom./

 

"Niedoskonała kontrola. czyli jak całe życie walczymy o władzę: jako dzieci i rodzice, żony i mężowie, kochankowie, pracownicy i w końcu jako zwykli śmiertelnicy." Judith Viorst

Kontrola, słowo o wielu znaczeniach i skojarzeniach, wywołuje silne emocje.

Odnosi się do kwestii tak kluczowych i wszechobecnych jak: siła i poczucie bezradności, wolność i ograniczenia, podmiotowość i przedmiotowość, zmagania o pozycję „szefa”.

Wiąże się również z postrzeganiem siebie jako osoby, która po prostu bierze, co się jej należy, czy też jako kogoś, kto zazwyczaj musi się zadowolić tym, co dostaje.

Z kontrolą mierzymy się każdego dnia.

Judith Viorst próbuje odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące kontroli w naszym życiu:

• Czy mamy tyle kontroli, by kształtować swoje życie?

• Czy mamy jej na tyle, by radzić sobie samodzielnie w życiu?

• Czy mamy kontrolę nad własną seksualnością?

• Czy mamy ją w związku małżeńskim bądź partnerskim?

• Czy mamy ją w relacjach zawodowych?

• Czy mamy kontrolę nad dorosłymi dziećmi?

• Czy mamy kontrolę, którą możemy oddać, czasem z wyboru, czasem z konieczności?

• Czy mamy kontrolę nad śmiercią?

Judith Viorst, pisząc z przenikliwym psychologicznym spojrzeniem i odrobiną swojego charakterystycznego humoru, zaprasza nas do określenia granic i możliwości naszej kontroli. Pokazuje, jak możemy kształtować życie poprzez działania i dokonywane wybory. Przypomina nam też, że czasami powinniśmy sobie „odpuścić” i zachęca do znalezienia sposobu jak to zrobić najlepiej.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Dlaczego warto kupować w Madrosc.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl